Kurzy – říjen 2017


5.10.2017 – čtvrtek

BEADICLES – velkodírkové rondelky

Lektor: Ivona Šuchmannová (Spirala)

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 16.00

Délka kurzu: 2 hodiny

Cena: 250 Kč (+ materiál)

Naučíme se zhotovit efektní šité korálky z luceren, Minidua, Matuba a korálků TOHO. Tyto rondelky jsou cenově nenáročné, spotřebou materiálu velmi úsporné.
Materiál není v ceně kurzu, není možno šít s přineseného materiálu, seznam na nákup bude přihlášeným zaslán mailem cca dva dny před kurzem.
Přineste si prosím oblíbenou jehlu (musí projít korálky velikosti 15) a návlekový materiál, šít možno vlascem i nití. Pokud používáte brýle, nezapomeňte si je vzít sebou!

Vhodné pro středně pokročilé, je nutné mít alespoň základní zkušenosti se šitím z korálků.


6.10.2017 – pátek

GEMDUO RONDELKY

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 17.00

Délka kurzu: cca 3 hodiny

Cena: 450 Kč

Na tomto kurzu si ukážeme, jak z korálků Matubo Nib-Bit a Gemduo vytvořit velice efektní konstrukci velkodírkového šitého korálku ve tvaru rondelky. Korálek je zcela samonosný a velký průvlek umožňuje jej bez problémů navléci i na silnější návlekové materiály, jako jsou třeba šité či háčkované dutinky, šátky nebo textilní šňůry. Budeme pracovat s korálky Matubo Gemduo, Nib-Bit a Miniduo a s japonským rokajlem ve velikosti 11/0 a 15/0. V ceně kurzu je materiál na tři rondelky.

Kurz je vhodný pro mírně a středně pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků. Pro úplné začátečníky tento kurz není vhodný.


7.10.2017 – sobota

GRACE KELLY – přívěsek

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 10.00

Délka kurzu: cca 3-4 hodiny

Cena: 500 Kč

Na lícové straně bohatě zdobená rivolka, na rubové straně působivá krajková struktura z ohňovek a Minidua … přívěsek Grace Kelly můžete bez obav nosit z obou stran. Na kurzu si ukážeme, jak ušít tento luxusní přívěsek – jak pomocí pravoúhlého stehu ušít základní “krajkovou” strukturu, jak na ni uchytit, obšít a dozdobit rivolku a našíváním dalších řad zdobení přívěsek dotvarovat. Budeme pracovat s korálky Matubo Miniduo a 8/0, s 3mm kuličkami, 4mm ohňovkami, korálky CzechMates Crescent, japonským rokajlem velikostí 11/0 a 15/0 a skleněnými kameny Matubo Rivoli. V ceně kurzu je materiál na jeden přívěsek (bez zavěšení).

Kurz je určen pro pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků. Není vhodné pro začátečníky.


7.10.2017 – sobota

COSIMA – obšívaná kulička

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 15.00

Délka kurzu: cca 3 hodiny

Cena: 450 Kč

Na tomto kurzu si ušijeme neobvyklý korálkový korálek s efektním mnohovrstevným zdobením. Celkový vzhled šitého korálku připomíná historické šperky.
Budeme pracovat s korálky Matubo Gemduo, Miniduo, 8/0 a 6/0 a s japonským rokajlem ve velikosti 11/0 a 15/0 a s plastovými či dřevěnými výplňovými korálky. V ceně kurzu je materiál na dva šité korálky.

Kurz je vhodný pro mírně a středně pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků.


10.10.2017 – středa

Náramky na paměťovém drátu – workshop ZDARMA

Maximální počet účastníků: 10 – pokud vás není víc, není nutno se hlásit, skupiny nad 6 lidí prosíme domluvit předem

Začátek: 16.00 – přijít můžete kdykoliv až do cca 17.30

Délka: podle velikosti náramku a zručnosti navléknete jeden za 10 minut až půl hodiny

Cena: výuka ZDARMA (platíte materiál – jednořadý náramek 15 Kč, třířadý 35 Kč, sada pětiřadý speciál 49 Kč)

Naučíme vás, jak si snadno zhotovit korálkové náramky na paměťovém drátku, které můžete použít třeba jako vánoční dárky pro maminky, babičky, kamarádky.
Materiál doukoupíte na místě, k dispozici budou sady, které si můžete zakoupit i domů.
Navlékat můžete jedno, tří nebo pětiřadé náramky – ceny se pohybují od 15 do 49 Kč.

Vhodné pro začátečníky i děti (děti nejméně 5 let).


14.10.2017 – sobota

TAG – DEKORAČNÍ VISAČKA ČI ZÁLOŽKA

Lektor: Lenka Cikhartová (No.8)

Maximální počet účastníků: 6

Začátek kurzu: 10.00

Délka kurzu: 3-3.5 hodiny

Cena: 350 Kč

Na kurzu si vyrobíte dekorační či dárkovou visačku nebo záložku do knihy. Naučíte se připravit si vlastní podkladový papír pro visačku v barvách a motivech dle Vaší fantazie. Vyrobíte si také papírové dekorace na dozdobení, vyzkoušíte si embosování, razítkování, patinování a práci s Big Shotem. Visačky dozdobíme stuhami a efektní přízí.
Budeme pracovat s barvami, přizpůsobte tomu prosím své oblečení nebo si vemte pracovní zástěru. Pokud si nechcete zašpinit ruce, vemte si prosím i tenké rukavice.
Jednu visačku si vyrobíte na místě, na druhou si na kurzu budete moci připravit papír a ozdoby, zručnější stihnou obě na místě.
V ceně kurzu je materiál a zapůjčení pomůcek. V místě konání kurzu budou k dispozici k zakoupení přívěsky a korálky na další dozdobení.

Kurz je vhodný pro začátečníky


14.10.2017 – sobota

KORÁLKOVÁ VÝŠIVKA – BROŽ RYBIČKA

Lektor: Anna Portyšová (Mischka)

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 14.00

Délka kurzu: cca 3,5 hodiny

Cena: 450 Kč

Kurz pro všechny, kteří mají rádi korálkovou výšivku a chtěli by se naučit něco nového anebo jen prostě zdokonalit své dovednosti.
Vyrobíme si brož v podobě rybičky – naučíme se jak postupovat při vytváření vyšívaného projektu: tentokrát výšivku kromě klasického stehu obohatíme o další způsob korálkové výšivky a také o blýskavé rybí flitrové šupinky tak, aby vznikla zajímavá struktura, samozřejmě si ukážeme jakým způsobem připevnit brožový můstek, jak celý šperk podšít a začistit.
V ceně kurzu podrobný vytištěný návod, kompletní sada materiálu k zhotovení brože a zapůjčení veškerých pomůcek. S sebou dobrou náladu, kapku trpělivosti a chuť naučit se něco nového. Protože budeme používat většinou jen korálky velikosti 15, nezapomeňte brýle, pokud je potřebujete :-)

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé (ale zvládne i šikovný začátečník)


18.10.2017 – středa

ZRCÁTKA, PLACKY, MAGNETKY – průměr 5,6 cm

Maximální počet účastníků: 12 – pokud vás není víc než 6, není nutno se hlásit, skupiny nad 6 lidí prosíme domluvit předem

Začátek: od 15.00 – přijít můžete kdykoliv až do cca 17.30

Trvání: jak se s tím vyhrajete – prosíme dodržet čas maximálně 15 minut na jednu placku

Cena: workshop je zdarma (platíte cenu placky 35 Kč nebo zrcátka či magnetky 60 Kč)

Chcete vědět o plackách víc? Podrobnější informace ZDE

K dispozici bude stroj na výrobu placek, tzv. plackovač, díky němuž si můžete s naší pomocí zhotovit originální dárek pro vaše blízké.
Můžete si vytvořit vlastní kresbu či text, k dispozici budou také předtištěné motivy k vybarvování, razítka a další materiál. Pokud kreslit neumíte, lze použít některý z našich předtištěných autorských motivů – k dispozici jsou například kočky, roboti, draci rybička, pejsek nebo náš miláček grumpylick :-). Zvládnou to i děti – a moc hezky :-)!
Dnes je v módě antistresové vybarvování – pro ty, kdo si chtějí vyhrát, máme k dispozici motivy květin nebo mandaly – pro vybarvení těchto složitějších detailních motivů je potřeba trpělivost a čas, vybarvují se tenkými gelovými tužkami, nejsou vhodné pro děti.
Máte naspěch nebo vybarvovat nechcete a potřebujete dárek? Rádi vám z dostupných motivů vyrobíme placku se spínacím špendlíkem (brož), zrcátko nebo magnetku.
V prodejně si většinou můžete vybrat z hotových barevných mandal, k dispozici kočky, roboti, draci, grumpylick a další v mnoha barevných variacích (co není, možno doobjednat, většinu zhotovíme na počkání).

Vhodné pro všechny (děti od 6 let).


21.10.2017 – sobota

VORTEX BEADED BEAD

Lektor: Ivona Šuchmannová (Spirala)

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 10.00

Délka kurzu: 3-4 hodiny

Cena: 350 Kč + materiál

Tento kurz opravdu není vhodný pro začátečníky, tyto geometrické kuličky jsou náročné. Středně pokročilé korálkářky ji zvládnou ušít, podmínkou je však absolvování některého z kurzů velkých kvetoucích koulí, nebo znalost je ušít podle návodu.
Neušijeme ji jako obvykle celou (absolventky předchozích kurzů už ví, že to není tak rychlé a snadné – ani tato to nebude drobeček, každá koule se skládá z 12 dost složitých modulů. Naučíme se postup šití každého druhu tak, aby jste je zvládly dokončit doma.
Materiál není v ceně kurzu, není možno šít s přineseného materiálu, seznam na nákup bude přihlášeným zaslán mailem cca dva dny před kurzem.
Přineste si prosím oblíbenou jehlu (musí projít korálky velikosti 15) a návlekový materiál, šít možno vlascem i nití.
Pokud používáte brýle, nezapomeňte si je vzít sebou!

Vhodné pro pokročilejší – podmínkou je absolovování některého z předchozích kurzů velkých kvetoucích kuliček (nebo znalost Kheops Flower BB podle zakoupeného návodu).


21.10.2017 – sobota

CUBICULA BEADED BEAD

Lektor: Ivona Šuchmannová (Spirala)

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 14.00

Délka kurzu: 3-4 hodiny

Cena: 350 Kč + materiál

Tento kurz opravdu není vhodný pro začátečníky, tyto geometrické kuličky jsou náročné. Středně pokročilé korálkářky ji zvládnou ušít, podmínkou je však absolvování některého z kurzů velkých kvetoucích koulí, nebo znalost je ušít podle návodu (není na stejném základu jako dodecahedron, ale úroveň je přibližně stejná).
Neušijeme ji jako obvykle celou (absolventky předchozích kurzů už ví, že to není tak rychlé a snadné – ani tato to nebude drobeček, každá koule se skládá z více dost složitých modulů. Naučíme se postup šití strany a zdobení tak, aby jste je zvládly dokončit doma.
Materiál není v ceně kurzu, není možno šít s přineseného materiálu, seznam na nákup bude přihlášeným zaslán mailem cca dva dny před kurzem.
Přineste si prosím oblíbenou jehlu (musí projít korálky velikosti 15) a návlekový materiál, šít možno vlascem i nití.
Pokud používáte brýle, nezapomeňte si je vzít sebou!

Vhodné pro pokročilejší – podmínkou je absolovování některého z předchozích kurzů velkých kvetoucích kuliček (nebo znalost Kheops Flower BB podle zakoupeného návodu – není na stejném základu, ale úroveň je přibližně stejná).


24.10.2017 – úterý

Notýsky, přáníčka, visačky či záložky – Halloween

Maximální počet účastníků: 8

Začátek: od 16.00 – přijít můžete kdykoliv do 17.30

Cena: worshop je ZDARMA, platíte materiál, který dokoupíte na místě (cenový rozsah papírových bločků a sešítků 55 až 80 Kč)

S naší asistencí si můžete zhotovit zdobený notýsek (k dispozici v různé velikosti a barvy), zimní či vánoční přání, záložky, visačku na dárky nebo jiný dárkový předmět s libovolným motivem. Můžete si nakreslit vlastní motiv, k dispozici bude spousta razítek, kromě jiného s motivy holčičky Gorjuss, zimní motivy a holčičí motivy, pro dámy třeba elegantní Andělky, motýly, pro pány a kluky roboty, crazy cats, crazy birds, crazy dogs, bubáky, či monstra :-).

Jde o workshop, kde vám razítka zapůjčíme, můžete se naučit různé techniky zdobení, pokračovat pak můžete doma. Razítka, razítkovací polštářky, výřezy, stuhy a částečně i další materiál na případné domácí tvoření, si můžete dokoupit na místě (na kurz i pro domácí tvoření).
K dispozici budou sešítky různé velikosti, výřezy záložek, razítka, potřeby k vybarvování, stuhy – platí se materiál.

Vhodné pro začátečníky (děti od 6 let).


26.10.2017 – čtvrtek

OTVÍRÁKY, KLÍČENKY, PLACKY – průměr 3,5 cm

Maximální počet účastníků: 12 – pokud vás není víc než 6, není nutno se hlásit, skupiny nad 6 lidí prosíme domluvit předem

Začátek: 14.00 – přijít můžete kdykoliv až do cca 17.30

Trvání: jak se s tím vyhrajete – prosíme dodržet čas maximálně 15 minut na jednu placku-otvírák

Cena: workshop je zdarma (platíte cenu placky 30 Kč nebo klíčenky či otvíráku 60 Kč)

K dispozici bude stroj na výrobu placek, tzv. plackovač, díky němuž si můžete s naší pomocí zhotovit originální dárek pro vaše blízké.
Můžete si vytvořit vlastní kresbu či text, pokud kreslit neumíte, lze použít některý z našich předtištěných autorských motivů a vybarvit si jej podle vaší fantazie, případně dopsat text.

Vhodné pro všechny (děti od 6 let).