Kurzy – únor 2017


4.2.2017 – sobota

Pohanková Zuzana

Lektor: Ivona Šuchmannová (Spirala)

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 11.00

Délka kurzu: 2 hodiny

Cena: (zdarma při nákupu nad 300 Kč v týdnu před kurzem)

Je to už nějaký pátek, co jsem zveřejnila pohankovou kytkovou maxi kouli Zuzanu. Návod najdete na mém blogu zdarma, přesto však některé z vás píšou, že by se ji radši naučili naživo, někdo to z návodu prostě nedá… Pojmeme to tedy trochu jinak – kurz bude “asistenční”. Můžete se naučit dva způsoby šití Zuzany, kadý je trochu jiný a každým dojdeme ke podobným, ale ne úplně stejným výsledkům – minimálaně jedním z těchto způsobů Zuzanu určitě spolu pokoříme :-)
Kurz je zdarma při nákupu nad 300 Kč v našem e-shopu v týdnu před kurzem). Na jednu Zuzanu potřebujete 90 ks pohanky, pro začátečníky se hodí dvě barvy (30 ks jedna a 60 ks druhá) – pokud se chcete naučit oba způsoby šití, potřebujete dvojnásobek, tedy celkem 180 ks. Pro zdobenou verzi (béžová) jsou ještě potřeba O-beads a rokajl velikosti 15 a 8.
Pokud používáte brýle, nezapomeňte si je vzít sebou! Pomůcky (korálkovací podložky, nůžky, stolní lampička) jsou v kurzovně k dispozici.

Vhodné i pro začátečníky – je potřeba mít aspoň základní prostorovu představivost, nebo aspoň trochu zkušenosti ze šití základních kuliček (za základ nejde pokládat obšívání kuliček peyotem, je potřeba mít zvládnutou aspoň kuličku z 30 korálků).


4.2.2017 – sobota

GEKKO ZUZANA

Lektor: Ivona Šuchmannová (Spirala)

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 14.00

Délka kurzu: 2-3 hodiny

Cena: 250 kč + materiál

Na kurzu se naučíme postup šití kuličky Gekko Zuzana s novými Gekko Beads. Tato kulička není velká, průměr je cca Kurz je vhodný pro ty, kdo zvládnou ušít pohankovou Zuzanu podle návodu, případně možno absolvovat kurz Zuzana dopoledne 4.2.2017. Návod na základní Zuzanu, kterou by měly mít účastnice již zvládnutou, najdete na mém blogu zdarma.
Pokud používáte brýle, nezapomeňte si je vzít sebou! V ceně je výuka a zapůjčení pomůcek (korálkovací podložky, nůžky, stolní lampička).
Seznam materiálu obdrží přihlášené účastnice před kurzem.

Vhodné pro ty, kdo zvládnou ušít pohankovou Zuzanu dle návodu (případně možno absolvovat kurz Zuzana dopoledne 4.2.2017).


7.2.2017 – úterý

NENÍ JEŽEK JAKO JEŽEK

Lektor: Karolína Emingrová (Kaja)

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 17.00

Délka kurzu: 2,5 hodiny

Cena: 400 Kč

Na tomto kurzu se přesvědčíte, že ježek nemusí být jen z jazýčků.
S použitím jiných tvarů a velikostí korálků změníme klasickému ježkovi tvar a vyrobíme si efektní náušnice.
Budeme používat různé typy mačkaných korálků a vlasec. V ceně kurzu je materiál a zapůjčení pomůcek. Pokud nosíte brýle, určitě si je nezapomeňte vzít s sebou.

Jistá koralkovací zkušenost vítána, ale neni podmínkou, zvládne i šikovnejší začátečník.


8.2.2017 – středa

ZRCÁTKA, PLACKY, MAGNETKY – průměr 5,6 cm

Maximální počet účastníků: 12 – pokud vás není víc než 6, není nutno se hlásit, skupiny nad 6 lidí prosíme domluvit předem

Začátek: od 16.00 – přijít můžete kdykoliv až do cca 17.30

Trvání: jak se s tím vyhrajete – prosíme dodržet čas maximálně 15 minut na jednu placku

Cena: workshop je zdarma (platíte cenu placky 35 Kč nebo zrcátka či magnetky 60 Kč)

Chcete vědět o plackách víc? Podrobnější informace ZDE

K dispozici bude stroj na výrobu placek, tzv. plackovač, díky němuž si můžete s naší pomocí zhotovit originální dárek pro vaše blízké.
Můžete si vytvořit vlastní kresbu či text, k dispozici budou také předtištěné motivy k vybarvování, razítka a další materiál. Pokud kreslit neumíte, lze použít některý z našich předtištěných autorských motivů – k dispozici jsou například kočky, roboti, draci rybička, pejsek nebo náš miláček grumpylick :-). Zvládnou to i děti – a moc hezky :-)!
Dnes je v módě antistresové vybarvování – pro ty, kdo si chtějí vyhrát, máme k dispozici motivy květin nebo mandaly – pro vybarvení těchto složitějších detailních motivů je potřeba trpělivost a čas, vybarvují se tenkými gelovými tužkami, nejsou vhodné pro děti.
Máte naspěch nebo vybarvovat nechcete a potřebujete dárek? Rádi vám z dostupných motivů vyrobíme placku se spínacím špendlíkem (brož), zrcátko nebo magnetku.
V prodejně si většinou můžete vybrat z hotových barevných mandal, k dispozici kočky, roboti, draci, grumpylick a další v mnoha barevných variacích (co není, možno doobjednat, většinu zhotovíme na počkání).

Vhodné pro všechny (děti od 6 let).


11.2.2017 – sobota

PŘÁNÍ VE STYLU INCHIES

Lektor: Lenka Cikhartová (No.8)

Maximální počet účastníků: 6

Začátek kurzu: 10.00

Délka kurzu: 3 hodiny

Cena: 350 Kč

Na kurzu se naučíte vyrobit klasické inchies přání i jeho varianty s různými tvary. Můžete si vyrobit přání k jakékoliv příležitosti. K dispozici bude materiál na pánské, dětské, něžné dámské, svatební přání či ve vintage stylu. Vyzkoušíte si práci s Big Shotem, embosování, razítkování, patinování, výrobu kytiček a dalších dekorací, které se budou hodit ke stylu Vašeho přání.
V ceně kurzu je materiál na 3 přání a zapůjčení pomůcek.

Kurz je vhodný pro začátečníky.


11.2.2017 – sobota

OTVÍRÁKY, KLÍČENKY, PLACKY – průměr 3,5 cm

Maximální počet účastníků: 12 – pokud vás není víc než 6, není nutno se hlásit, skupiny nad 6 lidí prosíme domluvit předem

Začátek: 14.00 – přijít můžete kdykoliv až do cca 17.30

Trvání: jak se s tím vyhrajete – prosíme dodržet čas maximálně 15 minut na jednu placku-otvírák

Cena: workshop je zdarma (platíte cenu placky 30 Kč nebo klíčenky či otvíráku 60 Kč)

K dispozici bude stroj na výrobu placek, tzv. plackovač, díky němuž si můžete s naší pomocí zhotovit originální dárek pro vaše blízké.
Můžete si vytvořit vlastní kresbu či text, pokud kreslit neumíte, lze použít některý z našich předtištěných autorských motivů a vybarvit si jej podle vaší fantazie, případně dopsat text.

Vhodné pro všechny (děti od 6 let).


11.2.2017 – sobota

Náramky na paměťovém drátu – workshop ZDARMA

Maximální počet účastníků: 10 – pokud vás není víc, není nutno se hlásit, skupiny nad 6 lidí prosíme domluvit předem

Začátek: 14.00 – přijít můžete kdykoliv až do cca 17.30

Délka: podle velikosti náramku a zručnosti navléknete jeden za 10 minut až půl hodiny

Cena: výuka ZDARMA (platíte materiál – jednořadý náramek 15 Kč, třířadý 35 Kč, sada pětiřadý speciál 49 Kč)

Naučíme vás, jak si snadno zhotovit korálkové náramky na paměťovém drátku, které můžete použít třeba jako vánoční dárky pro maminky, babičky, kamarádky.
Materiál doukoupíte na místě, k dispozici budou sady, které si můžete zakoupit i domů.
Navlékat můžete jedno, tří nebo pětiřadé náramky – ceny se pohybují od 15 do 49 Kč.

Vhodné pro začátečníky i děti (děti nejméně 5 let).


16.2.2017 – čtvrtek

CANDY RONDELKA

Lektor: Karolína Emingrová (Kaja)

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 17.00

Délka kurzu: 3 hodiny

Cena: 400 Kč

Na kurzu si ukážeme, jak ušít za pomoci pravoúhlého stehu a jeho následného dozdobení tuto efektní rondelku. Základem jsou dvoudírkové korálky Preciosa Candy a rokajl, ke zdobení použijeme rokajl Preciosa s úpravou Solgel a korálky Forget-me-not.
Rondelky lze pověsit na obruč či stužku nebo naketlovat jako náušnice či přívěsek.
V ceně kurzu je materiál na 2ks rondelek a zapůjčení pomůcek.

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé a šikovné začátečníky. Předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků.


18.2.2017 – sobota

POST-IT BLOČKY V KABÁTKU

Lektor: Lenka Cikhartová (No.8)

Maximální počet účastníků: 6

Začátek kurzu: 10.00

Délka kurzu: 2,5-3 hodiny

Cena: 250 Kč

Na kurzu se naučíte obalovat a zdobit bločky vhodné jako praktický dárek či doplňek pracovního stolu. Naučíte se 2 způsoby „oblékání“ bločků a zdobení razítkováním, embosováním a patinováním. Používat budeme fotomotivy s vintage tématy, výseky a výřezy, které si sami vyrobíte. Vyrobíte si také papírové dekorace na dozdobení a vyzkoušíte si práci s Big Shotem. Zdobit budeme post-it bločky se samolepicími papírky.
V ceně kurzu je materiál na 3 bločky a zapůjčení pomůcek.

Kurz je vhodný pro začátečníky.


18.2.2017 – sobota

HERRINGBONE KVĚTINA S OBŠÍVANÝM KABOŠONEM

Lektor: Anna Portyšová (Mischka)

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 14:00

Délka kurzu: cca 3,5 hodiny

Cena: 500 Kč

V kurzu se naučíme, jak si ušít velkou květinu, jejímž základem je kabošon obšitý na podkladu (tj. korálkovou výšivkou). Tato květina kombinuje dvě techniky – korálkovou výšivku i šitý korálkový šperk. Na kurz je nutné si s sebou přinést již na podkladu obšitý kulatý kabošon (nezačištěný a nepodšitý – kurz na tento kabošon se koná 28.1.2017), předmětem kurzu je jeho proměna v květinu pomocí různých typů okvětních lístků v různých velikostech. Květinu je posléze možné libovolně zapracovat do většího šperku, upravit jako brož, připevnit na náramek či na náhrdelník…

V ceně kvalitní materiál a zapůjčení veškerých pomůcek. S sebou dobrou náladu, kapku trpělivosti a chuť naučit se něco nového. Pokud máte svoji oblíbenou a pevnou jehlu (musí projít korálkem velikosti 15), vezměte si ji s sebou. Na kurzu budeme také pracovat s korálky velikosti 15, pokud tedy potřebujete na šití brýle, nezapomeňte na ně :-)

Vhodné pro mírně pokročilé, předpokladem zápisu je účast na předchozím kurzu kabošonu technikou square stitch (28.1.2017).


21.2.2016 – úterý

TEE CROSS NÁRAMEK – s korálkovou novinkou Preciosa Ornela

Lektor: Karolína Emingrová (Kaja)

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 17.00

Délka kurzu: 3 hodiny

Cena: 450 Kč

Na tomto kurzu si spojením několika komponentů vyrobíme velmi efektní náramek. Budeme používat mačkané korálky Preciosa Pellet, rokajl a jednu tajnou horkou novinku.
Jednotlivé komponenty se dají použít také na výrobu náušnic či přívěsku.
V ceně kurzu je materiál na náramek a zapůjčení pomůcek.
Pokud nosíte brýle, určitě si je nezapomeňte vzít s sebou.

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé a šikovné začátečníky. Předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků.


22.2.2017 – středa

Notýsky, přáníčka, visačky či záložky

Maximální počet účastníků: 8

Začátek: od 16.00 – přijít můžete kdykoliv do 17.30

Cena: worshop je ZDARMA, platíte materiál, který dokoupíte na místě (cenový rozsah papírových bločků a sešítků 55 až 80 Kč)

S naší asistencí si můžete zhotovit zdobený notýsek (k dispozici v různé velikosti a barvy), zimní či vánoční přání, záložky, visačku na dárky nebo jiný dárkový předmět s libovolným motivem. Můžete si nakreslit vlastní motiv, k dispozici bude spousta razítek, kromě jiného s motivy holčičky Gorjuss, zimní motivy a holčičí motivy, pro dámy třeba elegantní Andělky, motýly, pro pány a kluky roboty, crazy cats, crazy birds, crazy dogs, bubáky, či monstra :-).

Jde o workshop, kde vám razítka zapůjčíme, můžete se naučit různé techniky zdobení, pokračovat pak můžete doma. Razítka, razítkovací polštářky, výřezy, stuhy a částečně i další materiál na případné domácí tvoření, si můžete dokoupit na místě (na kurz i pro domácí tvoření).
K dispozici budou sešítky různé velikosti, výřezy záložek, razítka, potřeby k vybarvování, stuhy – platí se materiál.

Vhodné pro začátečníky (děti od 6 let).


23.2.2017 – čtvrtek

Náramky na paměťovém drátu – workshop ZDARMA

Maximální počet účastníků: 10 – pokud vás není víc, není nutno se hlásit, skupiny nad 6 lidí prosíme domluvit předem

Začátek: 16.00 – přijít můžete kdykoliv až do cca 17.30

Délka: podle velikosti náramku a zručnosti navléknete jeden za 10 minut až půl hodiny

Cena: výuka ZDARMA (platíte materiál – jednořadý náramek 15 Kč, třířadý 35 Kč, sada pětiřadý speciál 49 Kč)

Naučíme vás, jak si snadno zhotovit korálkové náramky na paměťovém drátku, které můžete použít třeba jako vánoční dárky pro maminky, babičky, kamarádky.
Materiál doukoupíte na místě, k dispozici budou sady, které si můžete zakoupit i domů.
Navlékat můžete jedno, tří nebo pětiřadé náramky – ceny se pohybují od 15 do 49 Kč.

Vhodné pro začátečníky i děti (děti nejméně 5 let).


25.2.2017 – sobota

DONUT OBŠÍVANÝ ZEVNITŘ

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 10.00

Délka kurzu: 3-4 hodiny

Cena: 500 Kč

Pokud se v korálkovém světě již chvíli pohybujete, určitě jste seznámeni s klasickým způsoben obšívání bižuterních kamenů “zvenku”. Některé typy bižuterních kamenů – jako například donuty (kruhové kameny s otvorem
uprostřed) můžeme snadno obšít i “zevnitř” – a na tomto kurzu si ukážeme jak na to. Začneme základní konstrukcí vnitřního obšití a dále si ukážeme například možné zdobení pomocí mačkaných korálků, všívání rivolek či kabošonů dovnitř obšití či vytvoření jednoduchého a efektního šitého poutka.
Budeme pracovat s donuty z přírodního kamene, syntetického kamene či keramiky, drobnými rivolkami či kabošony a japonským rokajlem. V ceně kurzu je všechen použitý materiál a zapůjčení pomůcek.

Kurz je určen pro pokročilé, předpokládá s dobrá znalost peyote stehu.


25.2.2017 – sobota

FLOWER BOUQUET BEADED BEAD

Lektor: Ivona Šuchmannová (Spirala)

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 10.00

Délka kurzu: 4 hodiny

Cena: 350 Kč + materiál

Na kurzu se naučíme základ a zdobení kuličky, nejde ji zvládnout ušít celou, je vícevrstvá a časově poměrně náročná, ale po absovování kurzu ji zvládnete dokončit sami.
Kulička hezky vynikne na řetízku jako solitérní přívěšek.
Tento kurz opravdu není vhodný pro začátečníky! Je určen pro pokročilejší korálkářky, středně pokročilé ji ušít zvládnou, pokud mají doboru geometrickou představivost, nebude to však moc rychle :-) – květinových modulů je celkem 12.
Předpokladem zápisu na kurz je, že jste již absolvovaly některý z kurzů na větší kuličky, nebo jste alespoň zvládly ušít pohankovou Zuzanu (návod je zdarma na mém blogu).
V ceně je pouze výuka, materiál si účastnice nakoupí předem podle seznamu, který bude zaslán e-mailem (pro účastníky kurzu bude na našich webových stránkách pro tento nákup nastavená 10 % sleva na materiál).
Pokud používáte brýle, nezapomeňte si je vzít sebou! V ceně je výuka a zapůjčení pomůcek (korálkovací podložky, nůžky, stolní lampička).

Vhodné pro pokročilé, případně zručnější středně pokročilé s dobrou geometrickou představivostí.


25.2.2017* – sobota

ŠITÁ RONDELKASIENNA

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 15.00

Délka kurzu: cca 2,5 hodiny

Cena: 450 Kč

Na tomto kurzu si vyrobíme luxusní šitý korálkový korálek. Základ korálku je ušitý s 6mm kuliček či ohňovek, které jsou ale dále dozdobeny bohatou krajkou z drobného rokajlu, ve které jsou zasazeny čtyři kusy 8mm broušených šatonů. Z kurzu si odnesete jeden hotový korálek.
Budeme pracovat s 6 mm mačkanými či broušenými korálky, s japonským rokajlem velikosti 11/0 a 15/0, s 3 mm ohňovkami a 8 mm šatony.

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků.


25.2.2017 – sobota

TEE FLOWERS – obšívané rivolky – náušnice, náramek (přeloženo z 9.2.)

Lektor: Ivona Šuchmannová (Spirala)

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 14.00

Délka kurzu: cca 2 hodiny

Cena: 400 Kč

Na kurzu se naučíme obšít rivolku s novými korálky Preciosa TEE, kterou jde použít jako přívěsek, na náušnice, či spojovat za sebou a vytvořit náramek.
Přineste si prosím oblíbenou jehlu (musí projít korálky velikosti 15) a návlekový materiál, šít možno vlascem i nití. Pokud používáte brýle, nezapomeňte si je vzít sebou!
V ceně je výuka, materiál na dvě obšité rivolky (můžete si z nich zhotovit náušnice) a zapůjčení pomůcek (korálkovací podložky, nůžky, stolní lampička).

Vhodné pro středně pokročilé i zručné začátečníky se základní zkušeností v šití z korálků.


27.2.2017 – pondělí

ZRCÁTKA, PLACKY, MAGNETKY – průměr 5,6 cm

Maximální počet účastníků: 12 – pokud vás není víc než 6, není nutno se hlásit, skupiny nad 6 lidí prosíme domluvit předem

Začátek: od 16.00 – přijít můžete kdykoliv až do cca 17.30

Trvání: jak se s tím vyhrajete – prosíme dodržet čas maximálně 15 minut na jednu placku

Cena: workshop je zdarma (platíte cenu placky 35 Kč nebo zrcátka či magnetky 60 Kč)

Chcete vědět o plackách víc? Podrobnější informace ZDE

K dispozici bude stroj na výrobu placek, tzv. plackovač, díky němuž si můžete s naší pomocí zhotovit originální dárek pro vaše blízké.
Můžete si vytvořit vlastní kresbu či text, k dispozici budou také předtištěné motivy k vybarvování, razítka a další materiál. Pokud kreslit neumíte, lze použít některý z našich předtištěných autorských motivů – k dispozici jsou například kočky, roboti, draci rybička, pejsek nebo náš miláček grumpylick :-). Zvládnou to i děti – a moc hezky :-)!
Dnes je v módě antistresové vybarvování – pro ty, kdo si chtějí vyhrát, máme k dispozici motivy květin nebo mandaly – pro vybarvení těchto složitějších detailních motivů je potřeba trpělivost a čas, vybarvují se tenkými gelovými tužkami, nejsou vhodné pro děti.
Máte naspěch nebo vybarvovat nechcete a potřebujete dárek? Rádi vám z dostupných motivů vyrobíme placku se spínacím špendlíkem (brož), zrcátko nebo magnetku.
V prodejně si většinou můžete vybrat z hotových barevných mandal, k dispozici kočky, roboti, draci, grumpylick a další v mnoha barevných variacích (co není, možno doobjednat, většinu zhotovíme na počkání).

Vhodné pro všechny (děti od 6 let).