Kurzy – leden 2018


13.1.2018 – sobota

ŠITÉ JINANOVÉ LÍSTKY

Lektor: Anna Portyšová (Mischka)

Maximální počet účastníků: 10 obsazeno, pouze náhradníci

Začátek kurzu: 14.00

Délka kurzu: 3,5 hodiny

Cena: 500 Kč

Kurz pro všechny, kteří mají rádi šitý korálkový šperk a chtěli by se naučit využít tzv. “brick stitch” anebo jen prostě zdokonalit své dovednosti.
Vyrobíme si lístky jinanu dvoulaločného (gingko biloba), které můžete použít jako náušnice, ti zkušenější pak mohou přizpůsobit velikost i tvar a vyrobit si například přívěsek anebo komponent k využití do složitějšího šperku.
V ceně kurzu vytištěný návod, veškerý materiál k lístkům, které vyrobíte během kurzu, a zapůjčení veškerých pomůcek. S sebou dobrou náladu, kapku trpělivosti a chuť naučit se něco nového.

Zkušenost s šitím korálků výhodou, ale zvládne i šikovný začátečník.


20.1.2018 – sobota

SEMIRAMIS

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 10 obsazeno, pouze náhradníci

Začátek kurzu: 10.00

Délka kurzu: cca 3 hodiny

Cena: 500 Kč

Orientální inspirace nikdy nezklame. Na tomto kurzu si vytvoříme velmi efektní a bohatě zdobený přívěsek s obšívaným střapcem. Ukážeme si jednoduchý způsob na vytvoření šitého kaplíku – tento kaplík následně bohatě ozdobíme dalšími vrstvami korálků. K tomu si vytvoříme jednoduchý, avšak efektní drobný korálkový korálek a všechny potřebné komponenty následně zkompletujeme do podoby hotového přívěsku.

Budeme pracovat s českými mačkanými a broušenými korálky (Matubo Gemduo, CzechMates Crescent, 3mm ohňovky) a s japonským rokajlem a s textilními střapci. V ceně kurzu je materiál na jeden přívěsek + několik doplňkových korálků pro kompletaci.

Kurz je určen pro pokročilé. Zkušenosti s šitím z korálků nutné. Kurz není vhodný pro začátečníky.


20.1.2018 – sobota a 21.1.2018 – nedělě

Korálkový Maraton s Gianelle a Spirálou – program ZDE