Kurzy – květen 2019


22.6.2019 – sobota

Přívěsek – ANONELLA

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 10.00

Délka kurzu: cca 4,5 hodiny

Cena: 600 Kč

Na tomto kurzu si vytvoříme elegantní přívěsek ve tvaru kříže či čtyřlístku. Nejprve si klasicky peyote stehem obšijeme rivolku či kabošon a poté na obšití došijeme složité, mnohovrstevné zdobení, dotvarujeme přívěsek do požadované podoby a důkladně zpevníme obvodové řady.
Budeme pracovat s 18mm kabošony a rivolkami, s korálky Matubo Ginko, 8/0 a 11/0, s japonským rokajlem TOHO 15/0 a Miyuki Delica 11/0 a s 3mm ohňovkami. V ceně kurzu je materiál na jeden přívěsek.

Kurz je určen pro středně pokročilé, předchozí zkušenosti s korálkováním (dobré utahování) nutné.


22.6.2019 – sobota

Šitý korálek “BIRGID” (Crescent Rondelka)

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8 OBSAZENO

Začátek kurzu: 15.00

Délka kurzu: cca 3 hodiny

Cena: 450 Kč

Na tomto kurzu si ukážmee, jak lze snadno a rychle vytvořit velmi efektní šitou rondelku z korálků CzechMates Crescent, mačkaných kuliček a rokajlu. Velkou výhodou tohoto šitého korálku je samonosná konstrukce – korálek nemá žádnou výplň, tudíž je poměrně lehký a dá se snadno navléci i na silnější návlekové materiály, jako jsou náhrdelníkové polotovary, kožené řemínky, hedvábné stuhy a podobné.
Budeme pracovat s korálky Czechmates Crescent, 4mm mačkanými kuličkami, korálky Matubo Superduo a japonským rokajlem o velikostech 11/0 a 15/0. V ceně kurzu je balíček materiálu na dvě rondelky.

urz je určen pro mírně pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s korálkováním.


23.6.2019 – neděle

Šitý korálek CATHEDRAL

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 10.00

Délka kurzu: cca 3 hodiny

Cena: 500 Kč

Tento šitý korálek netradičního tvaru svou strukturou připomíná vitrážová okna starých chrámů. Ukážeme si jak zkombinovat různé druhy dvoudírkových korálků (zde Matubo Ginko a Gemduo) a klasické kulaté mačkané korálky do nezvyklé podlouhlé konstrukce a též se podíváme na různé možnosti zdobení i kompletace hotových korálků. Se zájemci si též ukážeme, jak lze podobnou technikou vytvořit kaplík na střapec.
Budeme pracovat s českými mačkanými korálky (Matubo Gemduo, Ginko, 4mm kuličky) a japonským rokajlem ve velikosti 11/0 a 15/0. V ceně kurzu je materiál na dva šité korálky.

Kurz je určen pro mírně pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s korálkováním.


23.6.2019 – neděle

Náramek BELLADONNA

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 14.00

Délka kurzu: cca 3 hodiny

Cena: 500 Kč

Na tomto kurzu si vyrobíme si efektní náramek inspirovaný rostlinnými motivy. Ukážeme si jak ušít a ozdobit jednotlivé čtvercové komponenty, ze kterých je náramek složen a jak je následně sestavit do náramku. Pro inspiraci si ukážeme i další možnosti jak komponenty spojovat a podíváme se také na další možná využití těchto komponentů.
Budeme pracovat s mačkanými korálky Matubo Ginko a 8/0, s japonským rokajlem o velikostech 11/0 a 15/0 a mačkanými kuličkami. V ceně kurzu je balíček materiálu na jeden náramek (bez kovodílů).

Kurz je určen pro mírně pokročilé a zdatnější začátečníky, předpokládají se předchozí zkušenosti s korálkováním.