Kurzy – květen 2019


18.5.2019 – sobota

Přívěsek – SRDCE

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8 OBSAZENO

Začátek kurzu: 10.00

Délka kurzu: cca 4,5 hodiny

Cena: 600 Kč

Na tomto kurzu si ušijeme efektní a nepřehlédnutelný přívěsek s romantickým nádechem. Budeme vycházet ze starých známých postupů které možná znáte z populárního “geometrického” šití (trojúhelníky a podobné) nebo z obšívání kabošonů, ale našim výsledkem bude efektní přívěsek ve tvaru dutého srdíčka.
Se zdatnějšími a zvídavějšími účastníky si povíme také jak na “okřídlenou” variantu s korálky Spike Button na obvodu.
Budeme pracovat s japonským rokajlem (Miyuki Delica 11/0 a 10/0, Miyuki Round 15/0) a mačkanými korálky Matubo vel. 8/0. V ceně kurzu je balíček materiálu na jeden přívěsek. Budete-li chtít hned na místě šít variantu se Spike Buttony, je nutno si na kurz donést vlastní.

Kurz je určen pro pokročilé – předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků (ideálně dobrá znalost peyote stehu, obšívání kabošonů a šití geometrických tvarů.)


18.5.2019 – sobota

Náušnice – NYX

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8 OBSAZENO

Začátek kurzu: 15.00

Délka kurzu: cca 3 hodiny

Cena: 550 Kč

Na tomto kurzu si ukážeme technicky zajímavý a inovativní způsob obšívání rivolek pomocí mačkaných dvoudírkových korálků, rokajlu a ohňovek.
Zadní strana rivolky je díky úplému obšití zcela chráněna proti případnému opotřebení (a dá se tedy s výhodou použít i jako součást náramku nebo náhrdelníku), na přední straně zase efektivně využijeme zajímavého tvar korálků Matubo Ginko v kombinaci s ohňovkami.
Budeme pracovat s 10mm (SS47) Swarovski Rivoli, korálky Matubo Ginko, Miniduo a 8/0 a s japonským rokajlem o velikosti 11/0 a 15/0. V ceně kurzu je materiál na jeden pár náušnic (bez kovodílů).

Kurz je určen pro mírně pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků.


19.5.2019 – neděle

GINKO DONUT

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 10.00

Délka kurzu: cca 3,5 hodiny

Cena: 550 Kč

Na kurzu si ušijeme velmi efektní přívěsek ve tvaru donutu. Základní konstrukce přívěsku je vytvořena z korálků Matubo Ginko a 4mm kuliček, která je následně dozdobena a dotvarována do podoby donutu.
Budeme pracovat s korálky Matubo Ginko, 8/0 a 6/0, s 4mm a 3mm mačkanými kuličkami a japonským rokajlem ve velikostech 11/0 a 15/0. V ceně kurzu je materiál na výrobu jednoho přívěsku (verze bez rivolky – budete-li chtít šít verzi s rivolkou, je nutno si donést vlastní – průměr 16mm).

Kurz je určen pro mírně a středně pokročilé, předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků


19.5.2019 – neděle

VOLTERRA

Lektor: Nela Kábelová – Gianelle

Maximální počet účastníků: 8

Začátek kurzu: 14.00

Délka kurzu: cca 2 hodiny

Cena: 450 Kč

Na tomto kurzu si vytvoříme efektní a překvapivě jednoduché šité korálkové korálky oválného tvaru. Budou se hodit jako drobné náušnice a nebo součást náhrdelníku.
Budeme pracovat s mačkanými korálky Matubo Nib-Bit, 4mm ohňovkami a japonským rokajlem o velikosti 11/0 a 15/0 a s plastovými výplňovými korálky. V ceně kurzu je balíček materiálu na dva korálky/jeden pár náušnic (bez kovodílů) + návod v elektronické podobě.

Kurz je vhodný pro mírně pokročilé a zdatnější začátečníky, předchozí zkušenosti s korálkováním výhodou.